Artykuły Popularne

Kręcą mnie seryjni mordercy – Dexter

Czas się do czegoś przyznać przed sobą i światem. Póki czas. Otóż, Moi Drodzy, kręcą mnie seryjni mordercy. O rany! Ależ to brzmi. To takie moje wyjście z szafy. Ciekawe, komu przemknął po twarzy grymas zniesmaczenia, przerażenia, odrazy. A komu taki grymas zagościł na dłużej.

Brnijmy dalej. Naoglądałam się swego czasu dokumentów o seryjnych mordercach na Investigation Discovery. To były fascynujące seanse. W tym miejscu zrobię krok ku jasnej stronie mocy. Nie kręci mnie, ŻE seryjni mordercy mordują, tylko DLACZEGO. A jest to bardzo ciekawe i złożone zagadnienie. Są naukowcy, którzy twierdzą, że seryjnych morderców łączą neurologiczne zmiany w mózgu, że tym najbardziej zwyrodniałym aktywizują się określone części mózgu, gdy opowiadają o swoich poczynaniach. Jednocześnie bardzo ciekawe jest to, że tak mało kobiet ma takie skłonności. To bardzo znamienne.

Kiedy kilka lat temu pojawił się serial Showtime’u o Dexterze Morganie, byłam urzeczona. Do dziś pozostaję urzeczona. DEXTER to serial o seryjnym mordercy, który jest jednocześnie bardzo zdolnym pracownikiem laboratorium kryminalistycznego, specjalistą od śladów krwi. Od 2006 roku fascynuje widzów.

Fenomenem tego serialu jest to, że Dexter wzbudza sympatię, mimo że jest zwyrodniałym zabójcą. W tym samym dniu potrafi tropić innych morderców, zabijać ich, troszczyć się o rodzinę i toczyć ze sobą wewnętrzne boje. To bogate życie wewnętrzne Dextera jest takie urzekające. Zabija, bo musi. Ulega Mrocznemu Pasażerowi, czyli swojemu imperatywowi wewnętrznemu, który nakazuje mu mordować morderców. I jak tu się nie zachwycać? Dawno, dawno temu stresowałam się, że go w końcu złapią, zdemaskują, odkryją kolekcję próbek krwi. Jeden typ z komisariatu był blisko. Teraz już się nie stresuję. Co nie oznacza, że Dexter już mnie nie emocjonuje.

A propos emocji. Przybrana siostra Dextera, Debra Morgan, pani z policji, jest najbardziej emocjonalną policjantką, jaką kiedykolwiek widziałam w TV. Klnie jak szewc i non stop drży jej głos. Łzy stają jej w oczach i sika po nogach. Taką ma paletę uczuć, że aż czuję się zawstydzona. W ostatnim sezonie nawet okazuje się, że kręci ją jej osobisty przybrany brat.

Wcale jej się nie dziwię. Dextera gra Michael C. Hall znany z serialu „Sześć stóp pod ziemią”. Jego postać, David Fisher, to sympatyczny gej, taki miły i dobry. Prostolinijność wprost bije z jego twarzy.

Dexter serial online webtv filmy seriale

A co bije z twarzy Dextera Morgana?

Dexter serial recenzja odcinek online webtv

Coś innego niż prostolinijność. Jednak jest seksowny, ma w sobie to coś, co przyciąga do serialu widzów. Widać kręci i kobiety, i mężczyzn. Męski, pachnący z ekranu testosteronem. Dexter mówi o sobie „Jestem ojcem, synem i seryjnym mordercą”. Tak, jest ojcem, troskliwym tatą, który myśli o przyszłości synka. Jest świadomym rodzicem. Wie, że „rytuały są ważne, nie tylko dla seryjnego mordercy, dla dziecka też.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.