VOD dla dzieci

TVP – VOD dla dzieci

VOD TVP nie ma za wiele do zaoferowania dzieciom. Wydawałoby się, że to właśnie TVP najlepiej zadba o najmłodszego widza również w Internecie. Ale wizyta na stronie internetowej przynosi rozczarowanie.

Co możemy tam znaleźć? Otóż znajdziemy tam 6 (słownie: sześć) audycji. To nie są kreskówki, bajki animowane, tylko audycje, które normalnie są lub były emitowane w TV. Możemy tam zobaczyć kultowe „Od przedszkola do Opola”, „Budzika”, „Załogę Eko”, „Jedynkowe przedszkole”, „Kuchcikowo – gotowanie na ekranie” i „Psie opowieści”. Wymieniam jednym tchem bez trudu. Niestety.

Pocieszające jest to, że owe audycje mają wysoką wartość edukacyjną. Ja na przykład już wiem, że jak się golę, to mam wodę zakręcić. Ha! A pastę do zębów najlepiej kupować bez kartonowego opakowania. Swoją drogą – po co paście do zębów kartonowe opakowanie, skoro wszystkie informacje mieszczą się na tubce? Czuję się ekologicznie wyedukowana.

Dzieci lubią podpatrywać inne dzieci, dlatego bardzo chętnie oglądają programy typu „Jedynkowe przedszkole” czy „Kuchcikowo”. Maluchy uczą się poprzez obserwację i naśladowanie, więc jeśli mają okazję podglądać inne dzieci, jak przygotowują ciekawe posiłki, sprzątają po zabawie, też będą się garnąć do tych czynności. Lubią też, gdy ktoś mówi do nich z ekranu telewizora, zachęca do wspólnej zabawy, gimnastyki, tańca czy zgadywanek.

Dziś miałam okazję pooglądać reklamy. Nic innego nie chciało ruszyć. Może innym razem będę miała więcej szczęścia.

Wśród filmów można znaleźć jeszcze animowany „Gdzie jest nowy rok?”. Jak się dobrze poszpera, znajdzie się film o Lessie. Moim dzieciom się podobał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.