News

Robocop

Od pewnego czasu wiadomo, że będzie remake Robocopa. Szczegółów na ten temat za dużo nie znaliśmy. Parę dni temu pojawiło się ich więcej i to takich, które wzbudzają nadzieję, że ten projekt jednak ma szanse na sukces.

Osobiście nie przepadam za remakami, ale do myślenia dały mi słowa Joela Kinnamana (odtwórca głównej roli w nowym Robocopie), że przecież w teatrze cały czas są remaki. I gdyby nie one to pewnie byśmy już nie pamiętali kim był Szekspir. Coś w tym jest…

Ale wracając do nowych wiadomości. Najciekawszą jest chyba ta, że do obsady dołączył sam Samuel L. Jackson. Listę aktorów wzmocnił wcześniej  Gary Oldman. Niedawno nową wersję scenariusza napisał James Vanderbilt, czyli scenarzysta filmów Niesamowity Spider-Man, Zodiak, czy też The Losers: Drużyna potępionych. 

Reżyser Jose Padilha ujawnił trochę szczegółów fabuły Robocopa. Akcja filmu będzie skupiała się pomiędzy zastrzeleniem Alexa Murphy’iega, a przekształceniem go w Robocopa. Ma być pokazane jak z człowieka zrobione maszynę, jak go zaprogramowano. Będzie również próba odpowiedzi jaki te przekształcenia i programowanie mają wpływ na istotę ludzką.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z całkiem innym gatunkiem filmowym niż oryginalny Robocop? Przekonamy się o tym w 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.