Rankingi VOD VOD VOD dla dzieci

Ranking najlepszych polskich serwisów VOD

Tutaj znajdziesz listę pięciu najpopularniejszych polskich serwisów VOD: Iplex, Onet VOD, TVN Player, Tvp VOD, Orange VOD oraz Multimedia Polska VOD. Naszą listę rozpoczyna…


Poniższy ranking dotyczy 2011 roku więc niektóre z prezentowanych tutaj propozycji nie wytrzymały próby czasu i są już niedostepne. Jeśli szukasz aktualnych dostawców usług VOD to zapraszamy do aktualniejszej listy tutaj: dostawcy usług VOD w 2018 roku.


 

1. IPLEX

Na Iplex znajdziecie nie tylko filmy polskiej kinematografii, ale także europejskiej i światowej. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Niektóre seanse wyświetlane są w jakości HD.

W 2010 roku Iplex udostępnił swoje usługi za darmo swoje finansowanie opierając na przychodach z reklam wyświetlanych przed seansem.

Aktualizacja: Tak zupełnie za darmo to jednak nie udało się tego utrzymać. Obecnie w Iplex wprowadzona została specjalna oferta filmowa w pakiecie iplex plus. Za 9,90 zł (przelew, karta) można bez ograniczeń oglądać filmy przez okres 30 dni.

 

2. Onet VOD

Onet VoD umożliwia dostęp do płatnych i bezpłatnych treści w Serwisie. Można tu znaleźć całkiem pokaźny i ciekawy repertuar filmów i programów telewizyjnych. Sporo produkcji TVN (co oczywiście nie dziwi). Kolejna świetna pozycja. Korzystam regularnie.

Dostępne kategorie: Seriale, Filmy, TV, Dokumenty, Dla dzieci, Teledyski oraz dział hity Coca-Cola (niestety za nakrętki).

 

3. TVN player

Tvn player jest stosunkowo młodą platformą VOD – wideo na żądanie. Użytkownicy serwisu mają dostęp do sporego repertuaru  seriali i programów emitowanych na głównej antenie stacji  TVN, a także w kanałach tematycznych. Tvn player daje także możliwość przedpremierowego oglądania najbardziej niektórych produkcji antenowych. Wszystko to podane jest ciekawie wizualnie. Ilość wyświetlanych reklam przed seansem to od 0 do 1,5min. W niektórych produkcjach mogą pojawić się reklamy w czasie trwania seansu.

Na niektóre propozycje trzeba czekać kilka dni, aż będą miały swoją premierę. Niestety programy po określonym czasie znikają z repertuaru. Ograniczony czas wyświetlania produkcji wg mnie jest wadą tego serwisu. Szczególnie jak ktoś ma małe dziecko, które lubi wracać do swojej ulubionej bajki pt. „świnka pepa”.

Kategorie: Seriale, Filmy, Programy, Dla dzieci.

 

4. TVP VOD

Możemy przez chwilę poczuć się jak w sklepie „wszystko za 5 złotych”. Wiele produkcji jest bowiem (przy jednorazowej płatności kartą) wystawiona w tej cenie. Są także bezpłatne programy telewizji publicznej np. audycje dla dzieci.

Kategorie: Seriale, Filmy fabularne, Dokumenty, Archiwa, Audycje: dla dzieci, wiedza, zdrowie, podróże, kulinaria.

 

5. Orange VOD

Część usług jest płatna (filmy), ale znalazłem również bezpłatne pozycje sportowe. Typowy serwis VOD z ciekawymi propozycjami filmów fabularnych.

Kategorie: Filmy fabularne; Sport: magazyny, piłka nożna, sporty walki.

Orange posiada również kanał telewizji online WebTV dostępny dla użytkowników sieci Orange. Usługa dostępna jest po wcześniejszym zalogowaniu się na portalu orange.pl. Oferowane kanały telewizyjny do oglądania online to: TVN24, TVNCNBC, tnv meteo, wybrane programy TVNstyle, TVN Turbo. Rebel:tv, 4funtv, tvs, fashiontv, france24, BBCworld oraz 4 kanały tematyczne Orange: filmTV, muzykaTV, hi-techTV, Orange sport.

 

5. Multimedia

Nowa usługa firmy Multimedia: VOD on-line. Dotychczas prezentowany był repertuar dostępny dla Klientów telewizji cyfrowej Multimedia Polska. Obecnie została stworzona zupełnie nowa witryny do VOD online. Na stronie znjadziecie całkiem pokaźny zasób filmów.

Warte uwagi jest dostęp do kanałów telewizyjnych które można oglądać online. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być za darmo dla każdego. Czar prysnął jak banka mydlana zanim zdążyłem dobrze rozsiąść się w swoim fotelu. Darmowych i dostępnych dla wszystkich kanałów telewizyjnych jest: 1 (słownie jeden) – amazing. Tak czy siak lista jest całkiem długa i ciekawa: tvp1, tvp2, tvnCNBC, eurosport, discovery channel, animal planet, national geographic channel, filmbox, universal channel, kuchnia.tv, 4fun.tv, Domo, itd.

Jeśli  jakiś serwis pomineliśmy, napisz o tym poniżej w komentarzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.