Recenzje

Adrenalina / Crank

Chev Chelios to płatny morderca. Praca niezbyt bezpieczna ? można narobić sobie wrogów. No i pewnego dnia Chev przekonuje się o tym dość brutalnie. Budzi się z potwornym bólem głowy i ogólnym rozstrojem organizmu. Powód takiego stanu rzeczy? Wyjaśnia się, gdy nasz bohater znaduje płytę z napisem ?Fuck You? i zapoznaje się z jej zawartością. A ta wprowadza go we wściekłość. Nie ma się czemu dziwić ? bo zabójca właśnie się dowiedział, że sam został zamordowany. Poczęstowano go trucizną. Została mu godzina życia…

No wreszcie! Wreszcie jakieś niezłe kino akcji! Znajdziemy tutaj wszystko co nie pozwoli widzowi nawet na minutkę nudy. Szalone tempo, odpowiednia dawka brutalności, całkiem dużo humoru, niespodziewane zwroty akcji. A do tego dość zaskakujące zakończenie.

Nie można nie wspomnieć o bardzo dobrych zdjęciach, które niezwykle umiejętnie podkreślają stan bohatera, a w innych momentach wartkość akcji. Scenariusz nie jest czymś wybitnym, ale kto by podczas projekcji miał czas na przejmowanie się takimi drobiazgami. Za to aktorzy zostali dobrani rewelacyjnie i podobnie odnaleźli się w swoich rolach. Praktycznie wszyscy grają na granicy autoparodii ? i bardzo dobrze, bo nie ma nic gorszego niż zbyt poważnie podchodzić do absurdalnych sytuacji. A Jason Statham wyrasta na jedynego współczesnego bohatera kina akcji. No, może Vin Diesel stanowi dla niego jakąś konkurencję ? innej brak. Wcale nie zamierzam przestać chwalić tego filmu. Daje radę muzyka ? odpowiednio zakręcona i odpowiednio energetyczna i szybka. Chyba sobie kupię soundtrack.

Czy ja aby nie przesadzam z aż takim chwaleniem Adrenaliny? Może i tak. Ale po prostu ten film naprawdę mi się spodobał. Dawno tak dobrze nie bawiłem się wrzucając do napędu płytę z filmem akcji. O! Właśnie ? jeden minus znalazłem. Tyle, że nie dotyczy samego filmu tylko jego wydania DVD ? po prostu nie oferuje nic ciekawego. Szkoda. Byłaby jeszcze wyższa nota.

Te powyższe elementy nie zawsze wystarczają do tego, żeby film ocenić pozytywnie. Potrzeba czegoś więcej. I Adrenalina ma to coś. Koniecznie zobaczcie ten film

Acha, będzie sequel :)

Reżyser: Mark Nevaldine, Brian Taylor
Scenariusz: Mark Nevaldine, Brian Taylor
Muzyka: Paul Haslinger
Obsada: Jason Statham, Efren Ramirez, Amy Smart, Dwight Yoakam, Jose Pablo Cantillo
Produkcja: USA 2006

Moja ocena: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.