Recenzje

Córka prezydenta / Chasing Liberty

Wiadomo, że życie ludzi sławnych nie należy do łatwych. Pół biedy jeśli ten problem dotyczy tylko ich samych. Gorzej, że i bliscy osoby ze świecznika są na celownikach fotoreporterów, dziennikarzy, zwykłych ludzi, ale i psychopatów i terrorystów. A już chyba najbardziej na świecie pod tym względem ma przechlapane prezydent USA i jego rodzina.

Anna jest nastoletnią córką właśnie prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Niby fajowe życie, ale gdy na początku filmu zobaczymy jak wygląda jej randka szybko zmieniamy zdanie. W końcu miarka się przebiera ? Anna ma dosyć otaczających jej ochroniarzy. Podczas koncertu w Pradze córka prezydenta wymyka się agentom i postanawia najpierw zwiedzić stolicę Czech, a potem pojechać na Love Parade do Berlina. W ucieczce pomaga jej przypadkowo poznany chłopak o imieniu Ben.

?Córka prezydenta? to prosty, sympatyczny film skierowany głównie do nastolatków. I to zdanie mogłoby wystarczyć za całą recenzję. Jednak jeszcze coś przydałoby się dopisać :)

Mandy Moore zdobyła moje serce rolą Jammie Sullivan w ?Szkole uczuć? . Tutaj, niestety, nie wypada tak dobrze, ale w sumie jest ok. Matthew Goode nieźle jej partneruje. Ale to nie główni bohaterowie wpływają na atmosferę filmu. To, że film ogląda się przesympatycznie jest zasługą postaci drugoplanowych. Całkiem sporo przewija się ich przez ten obraz i wszyscy zagrali swoje role bardzo dobrze ? począwszy od Marka Harmonia w roli ojca Anny, przez Anabellę Sciorra jako agentkę Cynthię Morale po Martina Hancocka (McGruff). Największą ozdobą ekranu jest jednak Jeremy Piven w roli agenta Weissa. Gdyby nie on ocena filmu byłaby co najmniej o jeden punkt niższa.

Aktorstwo to zdecydowanie największy plus ?Córki prezydenta” . Pozostałe elementy obrazu to właściwe tylko dobre rzemiosło. Jednak, jak już pisałem wcześniej, razem sprawia to całkiem dobre wrażenie.

Można się troszkę przyczepić do scenariusza ? zbyt ładny, a nawet lekko infantylny. Anna i Ben podróżując po Europie spotykają tylko miłych i skorych do pomocy ludzi. I nawet złodziejaszek okazuje się sympatycznym osobnikiem. Dopiero na koniec, przez moment do akcji wkraczają czarniejsze charaktery. W rzeczywistości nie bywa tak różowo :( Ale przecież to nie dokument Discovery, ale obraz mający zapewnić dobrą rozrywkę.

Płyta DVD oprócz samego filmu (całkiem niezły obraz) w kilku wersjach językowych audio i kilkunastu wersjach podpisów daje nam całkiem sporo dodatków. Wśród nich m.in. nieudane ujęcia, fragment koncertu The Roots, sceny usunięte i wywiady. Wygląda to dobrze ? niestety dodatki nie mają polskiej wersji :(

Jeśli chcesz miło spędzić wieczór przed telewizorem z dziewczyną to spokojnie sięgnij po ?Córkę prezydenta?. A później zaserwuj jej jakiś horror ? będzie twoja :)

Reżyser: Andy Cadiff
Scenariusz: Derek Guley, David Schneidermain
Muzyka: Chrystian Hensen
Obsada: Mandy Moore, Matthew Godde, Jeremy Pivem, Anabella Sciorra, Mark Harmon
Produkcja: Wielka Brytania, USA 2004

Moja ocena: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.