Recenzje

Droga bez powrotu / Wrong Turn

Chris musi się na określoną godzinę dostać do konkretnej miejscowości. Niestety na autostradzie jest wypadek i droga jest zablokowana. Wraca więc kawałek i próbuje znaleźć objazd polną drogą. Tutaj, w dość dramatycznych okolicznościach napotyka kilkoro innych młodych ludzi. Samochody nie nadają się do dalszej jazdy, więc pieszo wyruszają na poszukiwanie pomocy. Docierają do jakiejś chatki. A w środku czeka na nich kilka makabrycznych niespodzianek. Zaczyna się niezła jazda!!!

?Droga bez powrotu? to 100 % wtórności. Wszystko już było!!! I doskonale wiemy jak zakończy się ta historia. Ale wcale, a wcale nie przeszkadza to w dobrej zabawie! Oczywiście, jeśli potrafimy bawić się oglądając ćwiartowanie zwłok, dekapitacje, odcięte członki, itp. Ogólnie film dobrze zrobiony warsztatowo. Aktorzy grają całkiem nieźle, zdjęcia fajne, efekty ok, charakteryzacja całkiem ok. Nastrój udało się zrobić odpowiedni. Muzyczka fajna. Scenariusz nie grzeszy logiką ale za to ma odpowiednie tempo ? nie ma niepotrzebnych dłużyzn. No, porządny produkt komercyjny bez większych ambicji, ale za to zapewniający półtorej godziny całkiem fajnej zabawy.

Minus za zawartość płyty DVD. Z dodatków tylko zwiastun. Szkoda :(

Film radzę oglądać w jednej z dwóch konfiguracji :) Albo z kilkoma kumplami przy pivku i wtedy zapewne nie obejdzie się bez okrzyków w stylu ?Ale ją dziabnął!!?, albo we dwoje i wtedy jest duża szansa, że przedstawicielka płci pięknej przylgnie mocniej do naszego boku :)

Reżyser: Rob Schmidt
Scenariusz: Alan B. McElroy
Muzyka: Elia Cmiral
Obsada: Desmond Harrington, Eliza Dushku, Emmanuelle Chirgiu, Jeremy Sisto, Lindy Booth
Produkcja: USA, Niemcy 2003

Moja ocena: 7,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.