Recenzje

Dyniogłowy: W proch się obrócisz / Pumpkinhead: Ashes To Ashes

Mieszkańcy małego miasteczka odkrywają makabryczną prawdę o tym co działo się z ciałami ich bliskich zmarłych. Okazało się, że miejscowe krematorium nie działa od wielu lat. Rodzina zarządzająca tym przybytkiem pozbywała się ciał w inny sposób. Kilkoro mieszkańców postanawia się zemścić. Wzywają Dyniogłowego.

Jake West zauroczył mnie swoim pierwszym filmem – Inwazją, dlatego na Dyniogłowego czekałem z utęsknieniem. Niestety, spotkało mnie rozczarowanie na całego. Reżyser chyba tym razem nie wiedział, czy chce zrobić parodię, czy też poważny horror. No i wyszła z tego nijaka papka. Właściwie chyba nawet za delikatnie określiłem to coś, co przewinęło się przez ekran mojego telewizora. Toż to nudy i idiotyzm niemożebny.

Wszystko jest do kitu. Aktorzy fatalni, efekty specjalne tragiczne. Muzyka nijaka ? poza początkowym motywem. Z ekranu wieje totalną nudą i, mimo, że to horror, nie ma momentu, w którym serduszko widza zabiłoby mocniej. Całość dobija idiotyczny scenariusz. Ech, nie wiem kto pozwolił na sfilmowanie tego gniota.

Aaaa, właściwie był jeden efekt specjalny, który wypadł całkiem ok. To przemiana truchła w Dyniogłowego ? chyba forsy producentom tylko na to starczyło.

Płyta DVD też nie powala. Właściwie brak dodatków ? tylko kilka zwiastunów.

Nie polecam tego filmu nawet największym miłośnikom horrorów. Strata czasu.

Reżyser: Jake West
Scenariusz: Barbara Werner, Jake West, John Werner
Muzyka: Rob Lord
Obsada: Doug Bradley, Douglas Roberts, Lisa McAllister, Tess Panzer, Lance Henriksen Emanuel Parvu
Produkcja: Wielka Brytania, USA, Rumunia 2006

Moja ocena: 3,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.