Recenzje

Dziewczyna z sąsiedztwa / The Girl Next Door

Matthew Kidman kończy właśnie szkołę średnią. Ma jasno wytyczone cele i plany na przyszłość. Wszystko toczy się zgodnie z jego zamiarami. Czasem tylko zazdrości innym gdy oni bawią się na całego, a on przesiaduje nad książkami. Aż pewnego dnia jego życie odmienia się całkowicie za sprawą nowej sąsiadki. Tytułowa Dziewczyna z sąsiedztwa nieźle namiesza w jego życiu.

I oto mamy kolejną komedię romantyczną. Ech, znowu film dla młodych rozmarzonych kobiet ? pomyśli tak zapewne większość znudzonych tym tematem klientów wypożyczalni, omijając ten tytuł. Błąd!!! Owszem, oto komedia romantyczna, ale nie do końca wpisująca się w kanony gatunku. Podstawy oczywiście są zachowane ? poznali się przypadkowo, zakochali się, pojawiły się trudności, ale je pokonali i później żyli długo i szczęśliwie. Jednak sporo tutaj elementów z innych gatunków filmowych. Mamy i motywy trochę w stylu American Pie , ale nieprzekraczających dobrego smaku. Do tego jeszcze dorzućmy odrobinę sensacji. No i w żadnej innej komedii romantycznej nie zobaczymy tyle… golizny. Jednak nie jest ona jakimś dodatkiem mającym tylko i wyłącznie uatrakcyjnić film. Ma ona tutaj swoje uzasadnienie ? ze względu na tematykę filmu. No i pokazane jest to naprawdę ze smakiem. Jak widzicie omawiany obraz odbiega od setek innych przedstawicieli gatunku.

Od scenariusza tego typu produkcji najczęściej nie można zbyt wiele wymagać. I tu również czeka nas niespodzianka. Oczywiście nie jest to dzieło wybitne, jednak zwroty akcji są dość zaskakujące, całość może nas zaintrygować, a obserwacja losów głównych bohaterów niejednego widza wciągnie.

Aktorsko jest bardzo dobrze. I to zarówno na pierwszym planie, jak i w tle. Może nie jest to obraz na miarę jakiś nagród, jednak odtwórcy wywiązują się ze swojej pracy bardzo dobrze i przekonują nas do siebie. Szczególnie dobrze wypadają Elisha Cuthbert (znana z serialu 24 godziny – usłyszymy o niej na pewno jeszcze nie jeden raz) i Emile Hirsch, czyli młodzi aktorzy wcielający się w główne role.

Dziewczyna z sąsiedztwa została doskonale zilustrowana muzyką. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć fragmenty wielu starych i nowych przebojów. Zostały wmiksowane bardzo dobrze i naprawdę pasują do obrazu.

DVD dodatków ma całkiem sporo. M.in. gagi z planu, usunięte i zmienione sceny, komentarz twórców, galerię zdjęć i trochę innych rzeczy. Dociekliwy dvdmaniak może znaleźć ukryty oryginalny amerykański film edukacyjny z daaaawnych czasów. Płyta byłaby wydana wzorowo, gdyby nie brak polskich napisów w bonusach i dźwięk 2.0 w wersji z lektorem. Ale któż z prawdziwych fanów filmów słucha lektora, jak są dostępne napisy ;)

Dziewczyna z sąsiedztwa to film o tym, że marzenia się spełniają, że warto o nie walczyć i że ukochanej osobie można wiele wybaczyć ? mimo, że bywa to trudne. Naprawdę warto zobaczyć ten obraz. Dla panów dodatkowym atutem będzie obecność na ekranie wielu pięknych kobiet nie zawsze ubranych do końca :)

Reżyser: Luke Greenfild
Scenariusz: Stuart Blumberg, David Wagner, Brent Goldberg
Muzyka: Paul Haslinger
Obsada: Emile Hirsch, Elisha Cuthbert, Timothy Olyphant, Chris Marquette, Paul Dano, Amanda Swisten, Sung Hi Lee
Produkcja: USA 2004

Moja ocena: 7,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.