Recenzje

E.T. / E.T. the Extra – Terrestrial

Z okazji 20 rocznicy premiery „E.T.” Spielberg postanowił poprawić troszkę ten film i ponownie na nim zarobić. I dobrze, że tak zrobił, bo dzięki temu zabiegowi możemy się cieszyć bardzo dobrą wersją tego obrazu na DVD. Bo zarówno dźwiękowi jak i obrazowi nic nie można zarzucić – jest rewelacyjny.

A jak z samym filmem? Czy postarzał się? Nie, mimo upływu lat historia smutnego kosmity nadal wzruszyć może nawet największego twardziela. Bo przecież prawie każdy w dzieciństwie miał wymyślonego przyjaciela – Spielberg rewelacyjnie przeniósł te marzenia na ekran, a teraz dodatkowo poprawił parę niedoróbek…

Film został wydany na dwóch płytach DVD. Dzięki temu dostajemy sporo różnych, dość ciekawych filmów dokumentalnych. Jest też możliwość wyboru, czy chcemy obejrzeć film z napisami, czy z polskim dubbingiem. Dodatki w 90 % również zostały spolszczone, ale tylko w postaci napisów.

„E.T.” powinni zobaczyć wszyscy. Bez względu na wiek. I pokażcie mi kogoś, kto nie wzruszył się na tym filmie – i tak mu nie uwierzę!

Reżyser: Steven Spielberg
Scenariusz: Melissa Mathison
Muzyka: John Williams
Obsada: Henry Thomas, Peter Coyote, Dee Wallace-Stone, Robert MacNaughton, Drew Barrymore
Produkcja: USA 1982

Moja ocena: 9,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.