Recenzje

Eksperyment / Das Experiment

Jeszcze jeden eksperyment socjologiczno=psychologiczny. Bierzemy 20 zwykłych ludzi. Dzielimy ich na więźniów i strażników. Wsadzamy tych pierwszych do cel. Ci drudzy mają pilnować porządku. Po dwóch tygodniach dostaną wszyscy całkiem ładną forsę. A my obserwujemy co się będzie działo. Aha, nie wolno używać przemocy, a każdy może wyjść w dowolnym momencie. Nudne, prawda? Nic bardziej mylnego!!!

To co zaczęło się dziać niedługo po rozpoczęciu eksperymentu całkowicie przerosło oczekiwanie jego pomysłodawców. Nie chcę Wam zdradzać tutaj szczegółów, ale to było naprawdę szokujące. I to robili zwykli ludzie. Tacy jak nasz sąsiad, kolega, jak my… Ten film daje do myślenia. Ale najbardziej przerażające w tym wszystkim jest to, że to wydarzyło się naprawdę, bo taki eksperyment naprawdę się odbył i naprawdę miał zbliżony przebieg… Przerażające!!!

Płyta DVD została przygotowana całkiem fajnie. Jest w całości spolszczona. Szkoda tylko, że praktycznie brak na niej informacji o tym, że to zdarzyło się naprawdę…

Reżyser: Oliver Hirschbiegel
Scenariusz: Don Bohlinger, Christoph Darnstadt, Mario Giordano
Muzyka: Alexander Bubenheim
Obsada: Moritz Bleibtreu, Christian Berkel, Justus Von Dohnanyi, Nicki Von Tempelhoff, Oliver Stokowski
Produkcja: Niemcy 2001

Moja ocena: 8,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.