Recenzje

Jak stracić chłopaka w 10 dni / How to Lose a Guy in 10 Days

Andie pracuje w redakcji poczytnego czasopisma dla kobiet. Aby uratować swoją przyjaciółkę z opresji proponuje swojej szefowej, że napisze artykuł o tym jak dziewczyna nie powinna zachowywać się, żeby nie stracić chłopaka. Postanawia poderwać jakiegoś przystojniaka i w ciągu 10 dni doprowadzić do tego, że sam odejdzie. W tym samym czasie Ben zakłada się ze swoim szefem, że rozkocha w sobie w ciągu 10 dni dowolnie wybraną dziewczynę. W knajpce jest obecna Andie. Oczywiście obydwoje nie wiedzą o swoich zawodowych perturbacjach…

Proszę państwa! Wreszcie, po dłuższym czasie (Guru tutaj nie liczę, bo tam był dość specyficzny humor) naprawdę bardzo dobra komedia romantyczna!!!

?Jak stracić chłopaka w 10 dni? różni się od innych filmów tego typu. Tutaj nie ma obowiązkowej miłości od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie ? początkowo miłość taktowana jest jako jeden ze sposobów na awans zawodowy. Kolejne sceny prezentują się momentami jak parodie tego gatunku, ale jednocześnie wiemy dlaczego tak to wygląda i zdajemy sobie doskonale sprawę, że to wcale nie jest parodia. Oczywiście równie dobrze wiemy jaki będzie finał tej historii, ale to wcale nie przeszkadza w dobrej zabawie. Tak inteligentnej komedii romantycznej dawno nie widziałem.

Drugim niepodważalnym atutem tego obrazu są aktorzy. Tak doskonale dobranego duetu głównych aktorów naprawdę daaaawno nie mieliśmy przyjemności podziwiać. Kate Hudson i Matthew McConaughey stworzyli parę, którą na długo zapamiętamy. Widać, że wspólna praca sprawiała im przyjemność i to przechodzi na widza ? wręcz z rozkoszą obserwuje się ich wspólne sceny :) Ale nie tylko ta para sprawdza się w swoich rolach. Również postacie drugoplanowe są zagrane bardzo dobrze.

Płyta DVD jest naprawdę ok. Dostajemy całkiem sporo dodatków, wśród których są moje ulubione sceny usunięte. Niestety, większość z bonusów, to typowe chwalenie przez twórców siebie i swoich współpracowników. Duży plus to fakt, że całość została spolszczona!!!

Aha, w scenie ?diamentowego? balu użyto… prawdziwych kamieni! Na planie znajdowała się biżuteria o wartości 15 milionów dolarów. Jedynie w scenie na ulicy ze względów bezpieczeństwa Hudson miała na sobie kopię naszyjnika wykonaną na zamówienie za, bagatela, 10.000 dolarów. Tuż po zakończeniu zdjęć kopia ta została zniszczona….

Polecam ten film każdemu ? nie tylko miłośnikom komedii romantycznych.

Reżyser: Donald Petrie
Scenariusz: Kristien Buckley, Brian Regan, Ellen Simon, Burr Steers
Obsada: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Kathryn Hahn, Annie Parisse, Adam Goldberg, Thomas Lennon, Michael Michele, Shalom Harlow, Robert Klein, Bebe Neuwirth, Samantha Quan, Justin Peroff, Celia Weston, James Murtaugh, Archie MacGregor Duncan, Joe Pantoliano
Produkcja: USA 2002

Moja ocena: 8,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.