Recenzje

Jakoś to będzie / Get Well Soon

Po ten film sięgnąłem ze względu na główną bohaterkę. “Przyjaciele” są jednym z najbardziej popularnych seriali, a aktorzy odtwarzający pierwszoplanowe (a są tam inni :) role status gwiazd mają od dawna. Ale nie często występują w produkcjach innych niż ten kultowy serial. A jak już pojawiają się to z różnym skutkiem – okazuje się, że nie łatwo zerwać z wizerunkiem utrwalonym przez “Przyjaciół”. W “Jakoś to będzie” mamy okazję zobaczyć Courteney Cox – czy udało jej się doprowadzić do tego, że widz zapomni o Monice?

Bobby Bishop jest prezenterem niezwykle popularnego talk-show. Jest wręcz bożyszczem całej Ameryki. Ale pewnego dnia stwierdza, że to wszystko jest nie ważne. Że zrobił błąd pchając się w ten świat show-buisnessu i porzucając jedyną kobietę, którą kochał i która jego kochała naprawdę – nie za to jaki jest w telewizji, ale za to jaki był naprawdę. Postanawia ją odszukać. Udaje się do Nowego Jorku…

“Jakoś to będzie” jest filmem dziwnym. Z jednej strony jest komedią obyczajową, ale jednocześnie kilka sytuacji jest wręcz dramatycznych (brat w szpitalu psychiatrycznym, matka “trenuje” bezdomność) – ogólnie zamiast wesołego śmiechu częściej zostajemy w połowie tego śmiechu zaskoczeni. Dodatkowo sprawę utrudnia dość dziwne użycie kamery. Ujęcia w większości robione są “z ręki”, lekko niechlujnie. Wprowadza to pewien chaos i jakby rozchwianie. Obserwując to co dzieje się na ekranie sami popadamy w pewną paranoję – śmiać się z tego co widać, czy nie? Troszkę to nużące na dłuższą metę, ale jednocześnie przyciąga i nie pozwala odejść sprzed ekranu… Jakoś to będzie DVD

A co z aktorstwem? Cox udowadnia, że potrafi zagrać nie tylko w “Przyjaciołach”. Tutaj wypada bardzo dobrze – lekko schizofrenicznie, niechlujnie – co jest całkowitym przeciwstawieniem jej roli w serialu. Ale to nie ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Głównym bohaterem jest Vincent Gallo – oj, dawno nie widziałem na ekranie tak dobrej gry aktorskiej – chociażby dla niego warto obejrzeć ten film. A i postacie drugoplanowe są interesujące – zapadają w pamięć. Ogólnie aktorzy są in plus.

Płyta DVD rozczarowuje zawartością – z bonusów jest tylko zwiastun. Naprawdę nie rozumiem jak producent może decydować się na takie wydanie :( Dźwięk i obraz również nie powalają na kolana – są po prostu poprawne.

“Jakoś to będzie” to film raczej do jednokrotnego obejrzenia. Ale nie będzie to czas stracony…

Reżyser: Justin McCarthy
Scenariusz: Justin McCarthy
Muzyka: Vincent Gallo, Ric Markmann
Obsada: Vincent Gallo, Courteney Cox, Anne Meara, Max Weinberg, Jeffrey Tambor
Produkcja: USA 2001

Moja ocena: 7,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.