Recenzje

KasaMowa / Money Talks

Kolejny duet stworzony na zasadzie przeciwieństw. James Russel (Charlie Sheen), czyli biały z dobrej dzielnicy obdarzony nienagannymi manierami i niskim głosem kontra Franklin Hatchett (Chris Tucker) – niezwykle gadatliwy Murzyn zajmujący się niezbyt legalnymi interesami obdarzony piskliwym głosem. Taki film może być zabawny, ale i jednocześnie przewidywalny, bo motyw kontrastów w kinie bywa wykorzystywany nader często.

James jest reporterem telewizyjnym szukającym tematu, który zrobiłby z niego gwiazdę. Wystawia Franklina policji aby sfilmować to na żywo. Ten drugi trafia do aresztu, a potem jest transportowany w niezbyt przyjemnym towarzystwie do więzienia. W trakcie tego transportu następuje udana próba odbicia jednego z aresztantów. Giną prawie wszyscy. Oprócz odbijanego więźnia przy życiu pozostaje Franklin. Przy okazji dowiaduje się o przemycie o wartości 15 milionów dolarów. Policja stwierdza, że to Franklin musi być mordercą strażników i więźniów. Drobny spekulant ma teraz poważne problemy – zwraca się o pomoc do Jamesa…

Piskliwy Chris Tucker moim zdaniem nadaje się bardziej do ról drugoplanowych – – jego obecność na ekranie przez cały czas może być męcząca. Charlie Sheen też tutaj nie zabłysnął, za bardzo starał się wyeksponować niski głos – widywałem go w lepszej formie, ale, co trzeba przyznać, i w gorszej. Zdecydowanie za mało było nadal ślicznej Heather Locklear. Pozostali aktorzy wypadli ok.

Po Brattcie Ratnerze również spodziewałem się czegoś lepszego, ale z drugiej strony to dopiero jego drugi film, a przebojowe „Godziny szczytu” dopiero miały nadejść.

Płyta DVD zawiera filmografie twórców filmu, kilka krótkich wywiadów, trochę ujęć z planu. Są jeszcze TV spoty i zwiastun kinowy. To wszystko…

Nazwiska twórców „KasaMowa” gwarantują dobrą zabawę. Pod warunkiem, że nie chodzi nam o rozrywkę wysokich lotów. Ot, mamy tutaj do czynienia z całkiem przyjemnym i jednocześnie niezobowiązującym połączeniem filmu sensacyjnego z komedią. Całość to po prostu niezłe rzemiosło. Coś na luzacki wieczór.

Reżyser: Brett Ratner
Scenariusz: Joel Cohen & Alec Sokolow
Muzyka: Lalo Schifrin
Obsada: Chris Tucker, Charlie Sheen, Heather Locklear
Produkcja: USA 1997

Moja ocena: 5,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.