Recenzje

Marci X

Marci Field ma bardzo łatwe życie. Jej tatuś jest cholernie bogaty, więc na forsę Marcie nie musi zwracać uwagi. Może bawić się w organizowanie akcji charytatywnych, robić zakupy w najdroższych butikach, skupiać się nad najtrudniejszymi problemami dnia, tj. odpowiednim doborem szminki do kreacji, itp…. Ale pewnego dnia świat Marci przeżywa trzęsienie ziemi. W wytwórni płytowej jej ojca ukazuje się płyta rapera Dr S. Płyta pełna nie tylko dwuznaczności, ale również dosadnych określeń jednoznacznych. Wywołuje to protesty przeciwko wszelkiej działalności pana Fielda. Marci postanawia samodzielnie ratować reputację rodziny. Razem z podobnymi sobie przyjaciółeczkami jedzie na spotkanie z Dr S.

?Marci X? spłynął po mnie i nie pozostawił żadnego wrażenia. Owszem, nieraz takie działanie jest pożądane ? wówczas, gdy mamy ochotę na niezobowiązującą rozrywkę. Ale w tym przypadku i z rozrywką było kiepściutko. Jakoś mnie ten film za bardzo nie śmieszył. Może spowodowane to było tym, że autorzy sami chyba nie wiedzieli co chcą nakręcić i obraz utkwił w połowie drogi pomiędzy zwykłą, lekko romantyczną komedią, a pełnoprawną parodią. Niby gatunek podobny, ale to co jest kwintesencją parodii jest nie do wybaczenia w komedii romantycznej. I tutaj miałem właśnie problemy z zaakceptowaniem niektórych gagów i dowcipów ? na parodię za lekkie, na komedię zwykłą ?za ciężkie?.

Na pewno obraz ten jest krytyką życia dwóch przeciwnych grup społecznych. Z jednej strony mamy nie znających prawdziwego życia bogaczy, z drugiej raperów z przedmieść. Jedni gardzą drugimi. Ale ci drudzy, gdy dorobią się na wydanej płycie zaczynają się zachowywać dość podobnie. A bogate dziewczyny tak naprawdę to chciałby zawrzeć bliższą znajomość z tymi brutalnymi raperami.

Biorąc ten film miałem nadzieję, że m.in. będę miał okazję posłuchać niezłego hip-hopu. Niestety. Ścieżka dźwiękowa nie przedstawiała sobą nic interesującego. Podobnie było z aktorstwem ? nikt nie wybijał się ponad przeciętne rzemiosło.

A co można powiedzieć o krążku? Nic ciekawego. Jest na nim film. I nic więcej :( Totalna olewka wydawnicza.

Nie twierdzę, że masz ten film omijać, ale jeśli miałbyś cokolwiek innego do roboty, to zajmij się tą inną czynnością…

Reżyser: Richard Benjamin
Scenariusz: Paul Rudnick
Muzyka: Mervyn Warren
Obsada: Lisa Kudrow, Damon Wayans, Richard Benjamin, Christine Baranski, Jane Krakowski, Jessica Hardin, Rob Owens, David K. Zandi
Produkcja: USA 2003

Moja ocena: 5,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.