Recenzje

Nacho Libre

Nacho od młodości marzył, żeby zostać zapaśnikiem. Jednak los uczynił go zakonnym kucharzem. Życie go nie rozpieszcza, ale jakoś daje radę. Jednak marzenia cały czas nie dają mu spokoju. Pewnego dnia decyduje się na udział w walce na ringu. Za zarobione pieniądze kupuje lepsze jedzenie dla sierot i zakonników. No i jeszcze w życiu Nacho pojawia się piękna zakonnica, do której jego serce zaczyna bić coraz mocniej…

Po Nacho Libre sięgnąłem tylko ze względu na Jacka Blacka. Nic nie wiedziałem o tym obrazie. I wywołał u mnie mieszane uczucia. W sumie chyba dlatego, że liczyłem na jeszcze więcej śmiechu…

Nie znaczy to, że film nie jest śmieszny. Jest, ale raczej wywołuje uśmiech niż salwę śmiechu. Ogólnie to obraz bardzo sympatyczny. Bohaterowie są tak skonstruowani, że nie da się ich nielubić. Zachowują się idiotycznie, ale nie w sposób irytujący ? raczej jak fajtłapy, którym się kibicuje. Dialogi momentami są przezabawne, momentami absurdalne, a innym razem tak głupie, że aż fajne :)

O scenariuszu nie ma sensu pisać. Gdyby nie klimat filmu, miejsce akcji, postacie to wówczas film nie wyróżniałby się spośród setek innych komedyjek. Zdjęcia są całkiem niebanalne i obraz ogląda się całkiem przyjemnie. Do tego dochodzi muzyka jakże inna od tego co na co dzień słyszymy w amerykańskich produkcjach. Dźwięki meksykańskie doskonale pasują do tego obrazu.

Płyta wydana jest całkiem przyzwoicie. Sporo ciekawych dodatków. M.in. wycięte sceny, sceny z prób, itp. – całość nie jest typową konfekcją, prezentuje dość wysoki poziom. No i wszystko spolszczone.

Gdyby nie to, że spodziewałem się jeszcze lepszej zabawy, a i fakt, że nie każdemu ten film przypadnie do gustu ocena byłaby zdecydowanie wyższa.

Reżyser: Jared Hess
Scenariusz: Jared Hess, Jerusha Hess, Mike White
Muzyka: Danny Elfman
Obsada: Jack Black, Hector Jimenez, Ana de la Requera, Cesar Gonzales
Produkcja: USA 2006

Moja ocena: 6,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.