Recenzje

Ocean's Eleven: Ryzykowna gra / Ocean's Eleven

Danny Ocean wychodzi z więzienia. Ale nie marnował czasu w trakcie odsiadki – wymyślił niesamowity skok. Zamarzyło mu się obrobienie skarbca trzech kasyn w Las Vegas. Oczywiście do takiej roboty nie wystarczy jeden, czy dwóch facetów. Danny zbiera odpowiednią grupę – w sumie w skoku bierze udział jedenastu gości – sami zawodowcy…

I podobnie postąpił reżyser filmu, czyli Steven Soderbergh – zebrał na planie samych zawodowców i to z I ligi!!! Oj, nie często na raz widzi się na ekranie tyle gwiazd. A i nie często te gwiazdy wypadają wspólnie tak dobrze. No, ale może po kolei.

„Ryzykowna gra” to remake filmu z 1960 roku. I to całkiem udany remake. Po obejrzeniu „Ocean”s Eleven” nabrałem duuużej ochoty na sprawdzenie jak wyglądał pierwowzór. Bo dzieło Soderbergha przypadło mi do gustu. Co prawda nie jest to film wielki artystycznie, ale widz nie powinien się na nim nudzić. No, może początki nie należą do najciekawszych, za to koniec filmu, czyli sam napad na skarbiec wynagradzają początkowe lekkie przynudzanie. Scenariusz jest ok. W odpowiedniej dawce serwuje zarówno humor jak i wzrost adrenaliny, a i zaskoczyć potrafi niejednokrotnie.

Zdjęcia prezentują się bardzo dobrze. Rewelacyjnie wypadają szczególnie nocne ujęcia Las Vegas, jak i wnętrza kasyn. Całość dodatkowo zyskuje w przypadku wersji DVD – obraz jest naprawdę super. Muzyka również nie pozostaje w tyle, tzn. naprawdę nieźle współgra z tym, co widać na ekranie.

Aktorzy, o czym już pisałem wcześniej, wypadli bardzo dobrze. Co prawda nie są to ich życiowe role, ale widać, że dobrze się bawili na planie i to przekłada się na atmosferę filmu – jest luzacko i fajnie. I nie można tutaj wskazać lepszych, czy gorszych odtwórców – wszyscy są ok.

Płyta DVD daje nam nie tylko bardzo dobry obraz, ale i dźwięk. Wśród dodatków na szczególną uwagę zasługują dwa komentarze do filmu: jeden w wykonaniu reżysera i scenarzysty, autorami drugiego są Andy Garcia i Brad Pitt. Niestety komentarze to nie zostały przygotowane w polskiej wersji. Za to dwa reportaże z planu są już spolszczone. Całość dopełniają 3 zwiastuny filmowe. Na dodatkowy plus zaliczyć należy możliwość wyboru czy chcemy obejrzeć film z napisami polskimi, czy z lektorem.

Jeśli lubisz filmy w stylu „Żądła” skrzyżowanego z „Przekrętem” to ten obejrzyj koniecznie. Dobra zabawa gwarantowana.

Reżyser: Steven Soderbergh
Scenariusz: Ted Griffin
Muzyka: David Holmes
Obsada: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia, Julia Roberts, Don Cheadale, Edward Jemison, Bernie Mac, Elliot Gould, Carl Reiner, Scott Caan, Shaobo Qin
Produkcja: USA 2001

Moja ocena: 8,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.