Recenzje

Ocean’s Twelve: Dogrywka / Ocean’s Twelve

„Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” bardzo mi się spodobał. Zresztą możecie to sprawdzić czytając moją recenzję. Ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się, że będzie kontynuacja. No, przecież tacy twórcy, taka obsada ? musi być majstersztyk! I co wyszło?

Akcja „Ocean’s Twelve: Dogrywka” dzieje się 3 lata po wydarzeniach opowiedzianych w części pierwszej. Okradziony wówczas Benedict odnajduje wszystkich ludzi Danny’ego Oceana. Dostają oni ultimatum ? mają dwa tygodnie na zwrócenie całej zrabowanej forsy plus dość spore odsetki. Gang zbiera się ponownie i zaczyna się zabawa.

Wielkie nazwiska po obu stronach kamery nie zawsze dają równie wielki efekt. Niestety „Ocean’s Twelve: Dogrywka” to po prostu nuda i tyle. W dodatku momentami logika gdzieś uciekła. Nie chcę tutaj o tym pisać dokładniej, żeby nie psuć zabawy ewentualnym „oglądaczom” ale kilku motywów i w ogóle sensu filmu nie zrozumiałem. Po cholerę podnosić dom? Nie można na górze czegoś dobudować? Po co kraść coś, co ukradło się wcześniej?

Aktorzy wypadli oczywiście bardzo dobrze – bo jak może być inaczej w przypadku takich gwiazd. Widać, że grali na luzie i dobrze się bawili. Szkoda, że nie przeniosło się to na widzów. Zdjęcia całkiem ok. Szybki montaż, z niezłą muzyką tworzy miłą dla oka i ucha całość.

Niestety, to jedyne plusy. Na dodatek wydawca nie rozpieścił nas płytą DVD. Na niej oprócz samego filmu znajdziemy tylko zwiastun. I to wszystko. A o atmosferze na planie filmowym krążą już legendy – na pewno było mnóstwo materiału, który mógłby wypełnić krążek. Wydawca chyba chciał jak najszybciej wypuścić film, zanim wszyscy się dowiedzą jaki to nieudany produkt.

Filmu właściwie nie polecam nikomu. Można go obejrzeć tylko dla jednej sceny. Gdy Julia Roberts gra kobietę, która udaje?. Julię Roberts. Resztę można sobie darować.

Reżyser: Steven Soderbergh
Scenariusz: George Nolfi
Muzyka: David Holmes
Obsada: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Bernie Mac, Julia Roberts, Catherina Zeta-Jones, Don Cheadle, Scott Caan, Vincent Cassel, Bruce Willis
Produkcja: USA 2004

Moja ocena: 4,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.