Recenzje

Ostatni skok / Nid de guepes

Grupa przyjaciół organizuje skok na magazyn, w którym powinno być sporo różnego dobra. Początkowo układa się wszystko zgodnie z planem. Do momentu, aż do tego samego magazyn swój pojazd skierują antyterroryści w ucieczce przed grupą zdecydowanych na wszystko bandytów. Magazyn staje się pułapką dla dwóch grup…

No i znowu Francuzi dali czadu! Bo ?Ostatni skok? to filmik fajowy. Ale nie spodziewajcie się po nim jakiś wielkich wrażeń artystycznych. Wręcz przeciwnie ? to ostre kino akcji, gdzie krew tryska na wszystkie strony, a ilości trupów nie powstydziliby się najlepsi hollywoodzcy twórcy.

Jedna rzecz wyraźnie odróżnia ten film od setek innych tego typu produkcji. Pamiętacie niedawno tutaj opisywany ?Dog Soldiers?? No to wyobraźcie sobie, że ?Ostatni skok? jest właściwie bliźniaczo podobny do tego filmu. Ale przecież ?Dog Soldiers? to był horror! Huh, zamieńcie więc wilkołaki w terrorystów i… mamy omawiany tutaj tytuł. I to właśnie wyróżnia ?Ostatni skok? od innych typowych filmów kina akcji ? zrealizowany został w sposób ?horrorowaty?. Atakujący właściwie nie są pokazywani. To ?zło? które niszczy wszystko co stanie na drodze do jego celu. A w walce z takim ?czymś? wszystkie chwyty są dozwolone….

Film ogląda się całkiem sympatycznie, pod warunkiem, że lubimy takie właśnie, nieskomplikowane ale za to krwawe historie.

Reżyser: Florent Emilio Siri
Scenariusz: Florent Emilio Siri, Jean-Francois Tarnowski
Muzyka: Alexandre Desplat
Obsada: Samy Naceri, Benoit Magimel, Nadia Fares, Pascal Greggory, Sami Bouajila
Produkcja: Francja 2002

Moja ocena: 7,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.