Recenzje

Ostra jazda / Road Trip

Josh i Tiffany to nieodłączna para od najwcześniejszych lat dziecięcych. Nieodłączna do czasu rozpoczęcia studiów. Tutaj ich drogi rozeszły się, ale postanowili nadal być sobie wierni. Nie było to łatwe. Josh wpadł w oko ponętnej Beth, a w dodatku najbliżsi kumple jakoś nie mogą zrozumieć jego postanowienia pozostania uczciwym wobec Tiffany i ciągle namawiają go do jakiegoś szaleństwa. W końcu, po dłuższym braku wiadomości od swojej dziewczyny, Josh postanawia to zmienić…

Dawno tak się nie uśmiałem jak na “Road Trip”. Film ten należy do gatunku komedii studenckich (to mój własny termin, he he), czyli opowiadających o szalonym życiu tych, którzy teoretyczne czas powinni spędzać w bibliotekach i na wykładach. Rzeczywistość (przynajmniej ta filmowa :))) wygląda inaczej – wykłady, kolokwia itp. to tylko przerywniki pomiędzy kolejnymi imprezami. Nie inaczej jest w tym filmie. No, tutaj tematem nie są balangi, ale gdy okazuje się, że trzeba pomoc koledze to grupka przyjaciół bez zastanowienia rezygnuje z udziału w zajęciach i wyrusza w szalona podróż.

“Road Trip” nie niesie właściwie żadnego pozytywnego przesłania. Zresztą chyba nie niesie w ogóle żadnego przesłania. Po prostu zapewnia całkiem dobra zabawę przez 1,5 h. Momentami humor jest lekko niesmaczny, ale na szczęście tak do końca granice nie zostają przekroczone. No, może scena z grzankami jest trochę niesmaczna (dosłownie i w przenośni) ale reszta jest ok. Wspaniała jest scena ze skokiem samochodem – mimo, ze nie jest zbyt oryginalna (takie patenty stosowali już chociażby Flip i Flap) to swoim komizmem może wgnieść w fotel :)

Wszyscy aktorzy zagrali, jak dla mnie, rewelacyjnie. Byli naprawdę baaardzo przekonywujący. Szczególnie dali czadu… nie, nie da wymienić najlepszego aktora w tym filmie. Może najlepiej zapadają w pamięć Tom Green i DJ Qualls, ale to dlatego, że grają najbardziej charakterystyczne role.

Wersja DVD zawiera dodatkowo wycięte sceny, dokument z kręcenia filmu, dwa zwiastuny i bardzo fajny teledysk.

Jeśli masz ochotę na naprawdę dobra, nie wymagającą zabawę to koniecznie zobacz ten “Road Trip”.

Reżyseria: Todd Phillips
Scenariusz: Todd Phillips & Scot Armstrong
Muzyka: Mike Simpson
Obsada: Breckin Meyer, Seann William Scott, Paulo Costanzo, DJ Qualls, Amy Smart, Tom Green
Produkcja: USA 2000

Moja ocena: 8,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.