Recenzje

Oszukać przeznaczenie 2 / Final Destination 2

Ponad dwa lata temu zachwycałem się tutaj filmem ?Oszukać przeznaczenie?. Obraz ten odniósł dość spory sukces, więc wiadome było, że doczekamy się kontynuacji. I wreszcie płytka z ?Oszukać przeznaczenie 2? zawitała w moim odtwarzaczu. Czy warto było czekać?

Trudno jednoznacznie i obiektywnie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony jest to przykład tego co najgorsze (teoretycznie) w przypadku sequeli – otrzymaliśmy produkt całkiem wtórny, wręcz kalkę części pierwszej. Dwójka praktycznie ani nie wnosi nic nowego do historii opowiedzianej w części pierwszej, ani jej nie rozwija. Ot, znowu katastrofa, i znowu osoby, które umknęły z ramion śmierci, kolejne widowiskowe uśmiercanie… Niby nuda, prawda?

Ale… jak to się ogląda!!! Klimat, tempo akcji, gra aktorska, muzyka… Całość to dla mnie rewelacja! Nie mogłem oderwać wzroku od ekranu. Krótko mówiąc: niezła jazda trzymająca w napięciu. No i oczywiście cały czas ze współoglądaczami kombinowaliśmy kto będzie następny i jak zginie. I muszę powiedzieć, że nie często udało się nam odgadnąć :)

Dla ?dvixowiczów? mam radę ? obejrzyjcie ten film na DVD. Bo wśród dodatków jest rewelacyjny film o efektach specjalnych zastosowanych przy uśmiercaniu bohaterów. Tak dokładnie wyjaśnionych tych kwestii jeszcze nie widziałem. Oprócz tego są sceny usunięte i alternatywne. Wśród nich m.in. scena śmierci czarnoskórego motocyklisty w szpitalu ? ta w dodatkach bardziej mi ?pasowała? niż przedstawiona w filmie. Na DVD są jeszcze m.in. 2 całkiem fajne teledyski. Polecam!

Podobała ci się jedyneczka? To śmiało sięgaj po ?Oszukać przeznaczenie 2?. Ale pamiętaj, że pomiędzy oglądaniem jednej a drugiej części powinno upłynąć sporo czasu (można też zrobić odwrotnie oglądać je bez przerwy ? jak jeden film :).

Aha. Powstanie części trzeciej jest uzależnione od tego jak pójdzie sprzedaż dwójeczki na DVD…

Reżyser: David R. Ellis
Scenariusz: Jeffrey Reddic, J. Mackye Gruber, Eric Bress
Muzyka: Shirley Walker
Obsada: Ali Larter, A.J. Cook, Michael Landes, Terrence ?T.C.? Carson, Jonathan Cherry
Produkcja: USA 2003

Moja ocena: 8,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.