Recenzje

Powiedz tak / The Wedding Planner

Komedia romantyczna to dość specyficzny podgatunek filmowy. Właściwie każda historia opowiedziana w tego rodzaju filmach sprowadza się do kilku podstawowych prawideł – on kocha ją, ona kocha jego, coś staje na drodze ich miłości, ale oczywiście wszystko dobrze się kończy. Kolejne tytuły tworzone według takiego prostego schematu teoretycznie powinny być baaaaardzo nudne i przewidywalne. No i przewidywalne są, ale dzięki różnym zabiegom zdarzają się pozycje wcale nie nudne. A to mamy całkiem ciekawie opowiedzianą i rewelacyjnie zagraną historię („Pretty Woman”), a to oprócz wspaniałej pary głównych bohaterów w tle przewijają się niesamowite postacie drugoplanowe („Nothing Hill”), jeszcze gdzie indziej w pamięć zapadają ciekawe rozważania bohaterów („Kiedy Harry spotkał Sally”), albo jeszcze coś innego przykuwa naszą uwagę do tego co dzieje się na ekranie. Sposobów jest wiele, ale twórcy filmu muszą… na nie wpaść!!!

Niestety, nie udało się to w przypadku „Powiedz tak”.

Mary Fiore jest organizatorką ślubów sławnych i bogatych ludzi. Mimo tego, że do perfekcji opanowała swoją profesję i m.in. wie jakimi słowami zwrócić się do wahającej się tuż przed ślubem panny młodej to sama nie może trafić na tego jedynego… Pewnego dnia z opresji ratuje ją przystojny nieznajomy. Spędzają razem wieczór i… Mary zakochuje się po uszy. No, ale oczywiście okazuje się, że wybranek jest już zajęty…

Kolejna nudna i w dodatku nie wyróżniająca się praktycznie niczym pozytywnym komedia romantyczna. W dodatku brakuje w niej zarówno pierwszego członu nazwy gatunku (czyli komedii) jak i drugiego – romantyzmu też jest tu jak na lekarstwo. Poprawnie zagrana, nudna historyjka. Jedyne scena (organizacja ślubu), która warta jest obejrzenia występuje… na samym początku filmu.

Więcej nie ma sensu pisać o tym filmie. Ocena końcowa i tak wynika głównie z obecności na ekranie Jennifer Lopez – film tylko i wyłącznie dla jej fanów.

Reżyser: Adam Shankma
Scenariusz: Pamela Falk, Michael Ellis
Muzyka: Mervyn Warren
Obsada: Jennifer Lopez, Matthew McConaughey, Bridgette Wilson, Justin Chambers, Judy Greer
Produkcja: Niemcy, USA 2001

Moja ocena: 6,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.