Recenzje

Smoking / The Tuxedo

Jimmy Tong to taksówkarz prowadzący samochód, delikatnie mówiąc, brawurowo. Pewnego dnia dostaje propozycję zostania szoferem bogatego playboya Clarka Devlina. Nowa praca wygląda obiecująco do momentu, gdy… pod samochodem wybucha bomba. Pracodawca zostaje w szpitalu, a Jimmy powoli odkrywa drugie życie swojego szefa. No i w końcu sięga po tytułowy smoking. Okazuje się, że to nie tylko niezwykle elegancki ciuch, ale i.. najnowocześniejsza broń wyposażona w miliony gadżetów…

?Smoking? to chyba najgorszy film Jackie Chana. Zdecydowana większość produkcji z jego udziałem nie wymaga od widza nadwyrężania szarych komórek, ale ten obraz to już przegięcie. Takie pomysły jak śmiercionośny smoking nadają się do ?Małych agentów?, a nie do filmów dla dorosłych. Owszem, niby jest to troszeczkę parodia Agenta 007, ale jakoś za mało wyraźnie zaznaczono, że to parodia. Momentami film jest zbyt serio. Owszem, kilka gagów może rozśmieszyć, ale ogólnie jest nudno. Jedyny plus to obecność Jennifer Love Hewitt na ekranie. I to jest naprawdę jedyny powód dla którego można sięgnąć po ten tytuł.

Ci, którzy zdecydują się na obejrzenie filmu z płyty DVD niech nie przeoczą dodatków, a szczególnie nieudanych scen. Po ich obejrzeniu można się mocno zdziwić ? jak im się udało skończyć ten film?!

Od dzisiaj mogę mówić, że kiedyś lubiłem filmy z Jackiem Chanem. Teraz zostałem zmuszony do mówienia, że lubię tylko niektóre filmy z Jackiem Chanem.

Reżyser: Kevin Donovan
Scenariusz: Phil Hay, Matt Manfredi, Michael Wilson (II)
Obsada: Jackie Chan, Jennifer Love Hewitt, Jason Isaacs, Debi Mazar.
Produkcja: USA 2002

Moja ocena: 4,5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.