Recenzje

The Ring

W roku 1991 Koji Suzuki napisał książkę, która stała się bestsellerem. Siedem lat późnej Hideo Nakata na podstawie tej powieści stworzył kultowy horror ?The Ring ? Krąg?. Film okazał się wielkim przebojem w Kraju Kwitnącej Wiśni i nie tylko… Amerykanie nie mogli przejść obojętnie obok takiego fenomenu i zakupili prawa do stworzenia swojej wersji.

Trudno mi określić swój stosunek do ?The Ring?. Z jednej strony doceniam pełen profesjonalizm hollywoodzkich twórców, z drugiej doskonale pamiętam to niedopowiedzenie i tajemniczość emanujące z pierwowzoru. Jednocześnie mam świadomość, że zachwycony ?Ringu? nie jestem w stanie tak do końca obiektywnie ocenić produkcji amerykańskiej. Zaważyła na tym kolejność oglądania. Podejrzewam, że tak będzie w większości przypadków ? ten obraz bardziej się spodoba, który obejrzy się jako pierwszy.

W czasie seansu ?The Ring? wywołał u mnie znacznie mniejsze emocje niż ?japończyk?. Tuż po zakończeniu oglądanie wystawiłbym mu dość niską notę. Jednak po dłuższym, kilkudniowym ?trawieniu? zmieniłem zdanie. Starałem się spojrzeć na film nie przez pryzmat oryginalnej produkcji. I ostateczna nota jest właśnie wynikiem takich moich wewnętrznych bojów…

Bardzo dobrze została przygotowana płyta DVD. Dodatków nie ma dużo, ale za to są naprawdę wysokich lotów. Zwiastun kinowy jest niezły, natomiast film ?Nie oglądaj tego? to prawdziwa perełka ? polecam!!!

Po raz pierwszy wpadła mi ręce płyta nie dla dzieci, na której był film dostępny z pełnym, polskim dubbingiem!!! Najpierw nie miałem zamiaru wykorzystywać tej opcji, ale jednak zaryzykowałem. Po początkowych mieszanych uczuciach zacząłem się przyzwyczajać i muszę powiedzieć, że oglądało się to całkiem przyjemnie. Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do robienia dubbingów na szeroką skalę będą miały co najmniej taki poziom!!!


Reżyser: Gore Verbinski
Scenariusz: Ehren Kruger
Na podstawie scenariusza: Hirishi Takahashi
Na podstawie książki: Koji Suzuki
Obsada: Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman, Brian Cox, Jane Alexander
Produkcja: USA 2002

Moja ocena: 6,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.