Recenzje

Twarda laska / Saving Silverman

Męska przyjaźń to piękna sprawa. Takie braterstwo przezwycięża praktycznie wszystkie przeszkody. Tylko jedno może mu zaszkodzić. Kobieta!

Wayne, J.D. i Darren tworzyli zgraną paczkę od szczenięcych lat. Gdy dorośli nadal trzymali się razem. Tworzyli nawet zespół wykonujący utwory swojego idola Neila Diamonda. Było im dobrze. No, prawie, bo jakoś z dziewczynami im nie wychodziło. Aż pewnego dnia Darren właściwie przez przypadek poznał Judy. Wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że Judy nie za bardzo chciała polubić Wayne”a i J.D. W dodatku powoli zaczęła całkowicie kontrolować życie swojego nowego chłopaka. Doszło do tego, że nawet ich zespół się rozleciał. Wayne i J.D. postanowili wziąć sprawy w swoje ręce…

“Twarda laska” to skrzyżowanie “Amercian Pie” i “Joe Dirta”. I to jedno zdanie powinno wystarczyć za całą recenzję. No, ale jednak coś jeszcze przydałoby się napisać :)

O ile te dwa wymienione przeze mnie tytułu wnosiły jakiś powiew świeżości do nurtu komedii, w postaci chociażby nowych twarzy, o tyle w przypadku recenzowanego filmu mamy do czynienia z aktorami młodego, ale dość mocno eksploatowanego pokolenia. No i powoli zaczynają być aktorami zbyt “ogranymi”… Perełką w tym filmie jest za to pojawienie się Neila Daimonda – powrót do filmu po 20 latach nieobecności. O reszcie aktorów nie warto wspominać. Są ok. i nic ponad to. Twarda laska DVD

Reszta elementów filmu również na poziomie rzemieślniczo-przeciętnym. Szkoda o tym pisać.

Płyta DVD wydana została niezbyt zadowalająco. W dodatkach są tylko zwiastun, kilka niezbyt ciekawych “wpadek” z planu filmowego i notki biograficzne o aktorach. To wszystko.

Obraz ten to komedia głupia i niezobowiązująca – w sam raz na wieczór przy pivku, ale pod warunkiem, że nie będziemy mieć zbyt wysokich wymagań. Czasami można się pośmiać, ale chwilami jest trochę niesmacznie.

Jeśli lubisz klimaty “American Pie”, “Stary, gdzie moja bryka”, “Joe Dirt”, itp. to ten film też Ci się spodoba. Inni “oglądacze” powinni zaopatrzyć się w sporą dawkę piva.

Reżyseria: Dennis Dugan
Scenariusz: Hank Nelken, Greg DePaul
Muzyka: Mike Simpson, Neil Diamond
Obsada: Steve Zahn, Jack Black, Jason Biggs, Amanda Peet, Amanda Detmer, Neil Diamond
Produkcja: USA 2001

Moja ocena: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.