Recenzje

Wtyczka / Bad Apple

Freshy wpada w pułapkę zastawioną przez FBI. Jako, że chłopak nie grzeszy intelektem to agentom łatwo przychodzi wcisnąć mu kit, że najbliższe 10 lat spędzi za kratkami. Przerażony drobny złodziejaszek zgadza się na współpracę z federalnymi. Jednego z nich wprowadza jako swojego przyjaciela do gangu. Niestety, m.in. z powodu pięknej siostry Freshy?iego (w tej roli Dagmara Dominczyk) akcja przybiera zły obrót.

Wtyczka to całkiem sympatyczny film sensacyjny z elementami komediowymi. Twórcom udało się stworzyć obraz lekki, a jednocześnie pełen zwrotów akcji, utrzymany w szybkim tempie. Opowiedziana historia prezentuje się dość ciekawie.

Pozostałe elementy również są całkiem ok. Zdjęcia wypadają nieźle. Muzyka także jest bardzo fajna ? sporo niezłego blues rocka. Całość dopełnia bardzo dobre gra aktorów. Dotyczy to zarówno głównych ról jak i odtwórców postaci drugoplanowych. Wszystko odbywa się na granicy autoparodii i podszyte jest ironią, ale ta granica nie jest przekraczana. Postacie wydają się przekonujące.

O ile w samym filmie praktycznie nie można znaleźć minusów, o tyle wydawca się nie sprężył. Płyta DVD nie ma żadnych dodatków. Bo standardowe dostęp do scen, możliwość wyboru podpisów, czy ścieżki dźwiękowej trudno uznać za dodatki. Obniża to ostateczną ocenę o co najmniej 1 punkt.

Wtyczka nie jest filmem wybitnym, ale ogląda się ten obraz bardzo przyjemnie i czas spędzony przy nim nie jest czasem straconym. Ale to wszystko pod warunkiem, że widz przed spektaklem nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań. Mimo wszystko polecam właściwie każdemu.

Reżyser: Adam Bernstein
Scenariusz: Howard Korder
Muzyka: Anton Sanko
Obsada: Chris Noth, Colm Meaney, Dagmara Dominczyk, Robert Patrick, Mercedes, Ruehl, James Villemaire, Anthony J. Ribustello
Produkcja: USA 2004

Moja ocena: 6,0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.