Recenzje

Z piekła rodem / From Hell

Filmów o Kubie Rozpruwaczu było sporo. “Z piekła rodem” to kolejna wersja tej historii… Niestety, również ta wariacja nie pozostaje na dłużej w pamięci. I właściwie to powinno wystarczyć za recenzję. Ot, film do obejrzenie, ale bez nastawiania się na wielkie widowisko.

Osobiście, patrząc na nazwiska twórców i aktorów, liczyłem na coś więcej. Owszem, wszystko było na dobrym, a nawet wysokim poziomie, ale zabrakło w tym wszystkim artyzmu, szczypty magii i szaleństwa… Po prostu rzemiosło. Może inaczej wygląda to dla osób, dla których historia Kuby Rozpruwacza jest częścią historii własnego kraju, czyli dla Anglików.

Również osoby posługujące się dobrze językiem angielskim mogą inaczej odebrać ten obraz, a to dzięki obfitym dodatkom umieszczonym w dwupłytowym wydaniu DVD. Można się z nich naprawdę sporo dowiedzieć zarówno o podłożu historycznym, jak i powstawaniu filmu. Wówczas możemy skonfrontować fakty z wyobraźnią twórców filmu. Niestety – w bonusach brak jest polskiej wersji językowej. Za to obraz i dźwięk są naprawdę dobre.

Reżyser: Albert i Allan Hughes
Scenariusz: Terry Hayes, Rafael Yglesias
Muzyka: Trevor Jones, Marylin Manson
Obsada: Johnny Deep, Heather Graham, Ian Holm, Ian Richardson, Robbie Coltrane
Produkcja: USA 2001

Moja ocena: 6,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.