Filmy Najwyżej oceniane Recenzje

Głębia / The Abyss

Czy jest ktoś, kto nie widział tego filmu? Jeśli tak to marsz do wypożyczalni i łapać za płytkę. Bo to przecież jeden z najlepszych filmów science-fiction, który podoba się również widzom niezbyt lubiącym ten gatunek.

Bardzo dobra gra aktorska, niezły scenariusz, naprawdę super zdjęcia z rewelacyjnym oświetleniem, muzyka odpowiednio podkreślająca nastrój, niezły scenariusz… Praktycznie wszystko w tym filmie jest super. No, może troszeczkę zbyt leniwie toczy się akcja na początku. Ale dla mnie to wcale nie był minus :) Efekty specjalne też są ekstra – za wyjątkiem tych komputerowych, które trochę się jednak już postarzały. Ale zdjęcia trikowe nadal powalają z nóg.

Wydanie specjalne (dwupłytowe) DVD daje nam możliwość zobaczenia filmu w wersji dłuższej o prawie 30 minut od “normalnej” wersji kinowej. Płytka oferuje nam super obraz i dźwięk. Drugi krążek zwiera ogrom dodatków! Pełny (773 obrazki!!!) storyboard, oryginalny scenariusz J. Camerona, mnóstwo zdjęć podzielonych tematycznie, godzinny film o produkcji filmu, sporo naprawdę interesujących materiałów o efektach specjalnych, bardzo obszerne notki o aktorach i twórcach filmu. I wiele innych rzeczy. Niesamowita gratka dla fanów!!! Niestety, bonusy nie zostały spolszczone, ale sporo z nich da się obejrzeć bez znajomości języka angielskiego.

Jeśli nie widziałeś tego obrazu to nie zastanawiaj się tylko wal po płytki. A jeśli widziałeś to… koniecznie sobie przypomnij!

Reżyser: James Cameron
Scenariusz: James Cameron
Muzyka: Alan Silvestri, Robert Garrett
Obsada: Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn, Leo Burmester, Todd Graff
Produkcja: USA 1989

Moja ocena: 9,5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.