Bajki Recenzje

Planeta Skarbów / Treasure Planet

Który chłopiec w dzieciństwie nie marzył o dalekich podróżach pełnych przygód, o zostaniu piratem, o zdobywaniu skarbów… W młodości, jak wielu moich kolegów, zaczytywałem się ?Wyspą Skarbów?. Teraz czasy są troszeczkę inne. Kapitana Flinta wyparli Batmani, Hulki, X-Meni… Źle to, czy dobrze nie mnie osądzać. Na szczęście są jeszcze sposoby na to, aby młodym ludziom opowiedzieć również te historie, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się im archaiczne. Można postąpić tak, jak wytwórnia Disney w przypadku swojego 45 animowanego filmu, czyli ?Planety Skarbów? – po prostu przenosimy akcję opowieści z mórz w kosmos!!!

Trzeba przyznać, że zabieg okazał się sukcesem. Takie unowocześnienie dodaje blasku starej, dobrze znanej powieście. Co prawda statki żaglowe poruszające się między planetami to, delikatnie mówiąc, głupotka, ale to przecież bajka!!! Bajka, którą ogląda się całkiem przyjemnie. Animacja jest extra, dubbing podłożony nieźle, całkiem fajna muzyczka uzupełnia nastrój. Scenariusz nie jest przesycony wydźwiękiem edukacyjnymi dzięki czemu da się to oglądać bez znużenia. Odpowiednio wyważono również dawkowanie i napięcia i humoru. Zabrakło jednak w tym filmie jednej rzeczy ? jakiejś puenty, podsumowania. Historia została opowiedziana w taki sposób, że właściwie… nie wiemy po co to oglądaliśmy…

Płyta wydana jest bardzo dobrze. Sporo dodatków, w zdecydowanej większości spolszczonych. Polecam zabawę w odszukiwanie map. Sama gra prezentuje się fajowo, a po jej zakończeniu dostajemy ciekawą nagrodę.

Jeśli nie masz pomysłu co zrobić ze swoją pociechą, młodszym rodzeństwem, czy podrzuconym pod opiekę kuzynostwem to spokojnie możesz sięgnąć po ten film. Ale zaznaczam, że spodoba się bardziej męskiej części młodych widzów.

Reżyser: Ron Clements, John Musker
Scenariusz: Barry Johnson
Muzyka: James Newton Howard
Obsada oryginalna: Joseph Gordon-Levitt, Austin Majors, Brian Murphy, Emma Thompson, David Hyde Pierce
Obsada polska: Krzysztof Dębski, Krzysztof Bednarek, Janusz Gajos, Joanna Szczepkowska, Andrzej Mastelarz
Produkcja: USA 2002

Moja ocena: 6,5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.