Filmy Recenzje

Agent XXL 2 / Big Momma’s Hous 2

Malcolm Turner dotrzymał słowa i rzucił pracę tajnego agenta. Wiedzie teraz ustabilizowane życie rodzinne i zawodowe ? jest maskotką propagującą przepisy bhp wśród młodzieży szkolnej. Ale ciągnie wilka do lasu. Pewnego razu dowiaduje się, że FBI próbuje umieścić swojego człowieka jako nianię w mieszkaniu człowieka podejrzanego o kontakty z międzynarodową szajką próbującą stworzyć wirusa, który otworzy im dostęp do wszystkich baz FBI. Turner postanawia, że nadszedł czas, aby wróciła Big Momma w jego wydaniu. Oczywiście ani szefowie, ani żona nic o tym nie wiedzą.

Przyznam się, że Agent XXL nieźle mnie rozbawił. Dlatego bardzo chętnie sięgnąłem po część drugą. No i się rozczarowałem. Film jest po prostu nudny i praktycznie wcale nie wywołuje uśmiechu na twarzy widza. Zabrakło scenarzystom pomysłów na jakieś sensowne gagi. Całość sprawia wrażenie dania przyrządzanego na siłę ? tylko po to, żeby zapełnić żołądek ? w tym przypadku kasę producentów.

Właściwie tylko dwa plusy mogę wymienić w przypadku tego filmu. Po pierwsze gra Martina Lawrence?a ? naprawdę jest niezły i to zarówno w swojej naturalnej postaci jak i jako Big Momma. Drugi plus ? scena w Spa, gdzie kręci się całkiem sporo roznegliżowanych supermodelek :)

Reszta elementów Agenta XXL 2 , czyli muzyka, zdjęcia, itp. jest na przyzwoitym, hollywoodzkim poziomie ? dobre rzemiosło, ale bez polotu i bez ikry. Niestety, to zdecydowanie za mało, żeby wynagrodzić widzowi stracony przed ekranem czas.

Film mnie tak wynudził, że nawet nie miałem sił sprawdzać co dokładnie jest jeszcze na płycie DVD. Nawet swoje ulubione dodatki, czyli wycięte sceny przeleciałem ?po łepkach? – nic rewelacyjnego. Był jeszcze jakiś reportaż z planu, ale… nawet go nie uruchomiłem.

Agent XXL 2 jest tak nijaki, że nie polecam go nikomu.

Reżyser: John Whitesell
Scenariusz: Don Rhymer
Muzyka: George S. Clinton
Obsada: Martin Lawrence, Nia Long, Michelle Parylak, Sarah Brown, Emil Behesthi
Produkcja: USA 2006

Moja ocena: 4,0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.